Julia-Jezierska_I_GimnazjumJulia Jezierska

W dniach 2 – 4 marca 2015 roku odbyły się Szkolne Rekolekcje Wielkopostne pod hasłem: „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Z tej okazji z nauczaniem rekolekcyjnym przyjechała do nas siostra Monika.
Siostra przybliżyła nam ważne dla chrześcijan osoby, m. in. św. Marię Magdalenę, św. Franciszka z Asyżu i św. Pawła, których życie od samego początku nie było zgodne z nauką Chrystusa. Doznali jednak oni łaski nawrócenia i zostali uznani świętymi.
Każdego dnia, po nauczaniu w kościele, wraz z opiekunami przechodziliśmy do szkoły. Tam, w gronie klasowym odbywaliśmy zajęcia nawiązujące tematyką do słów siostry Moniki. Wykonaliśmy wspólnie wiele prac plastycznych wyrażając w ten sposób nasze refleksje z nauk.
Trzeciego dnia Rekolekcji Wielkopostnych spotkaliśmy się w kościele, gdzie wspólnie z siostrą Moniką skupiliśmy się nad rachunkiem sumienia, a następnie przystąpiliśmy do sakramentu spowiedzi świętej. Ksiądz Marcin odprawił dla nas Mszę Świętą w oprawie śpiewu dziewcząt z klasy III gimnazjum.
Rekolekcje Wielkopostne spędzone w gronie koleżanek i kolegów ze szkoły były radosnym wydarzeniem i ważnym przeżyciem w okresie Wielkiego Postu.

Dodaj komentarz